x تبلیغات
دکوراسیون سبک آرت دکو چیست؟

دکوراسیون سبک آرت دکو چیست؟

هنر دکو، همچنین به عنوان Arts Décoratifs شناخته می‌شود، جنبشی بود که دهه ۲۰ را طوفانی کرد. وقتی دنیای جی گتسبی (و تمام مهمانی‌های مجلل او را تصور می‌کنید)،

دکوراسیون سبک آرت دکو چیست؟

هنر دکو، همچنین به عنوان Arts Décoratifs شناخته می‌شود، جنبشی بود که دهه ۲۰ را طوفانی کرد. وقتی دنیای جی گتسبی (و تمام مهمانی‌های مجلل او را تصور می‌کنید)، هنر دکو است. زرق و برق، زرق و برق، رنگ‌های جواهر، مخمل‌ها و پارچه‌های شاداب، و کمی الگوهای هندسی به کار رفته در آن. لهجه‌های طلایی، شبح‌های مجسمه‌سازی و هنری گسترده است. دکوراسیون منزل در نهایت، هنر دکو بزرگ و جسورانه است - اگر به دنبال چیزی آرام و محفوظ هستید، می‌توانید جای دیگری را جستجو کنید!


1. هنر دکو بازتابی از زمان است
آرت دکو به عنوان سبک دکوراسیون دهه 1920 تعریف می شود که منشا آن فرانسه بود. در آن زمان، فرانسه در طراحی، هنر، سینما و غیره در سطح جهانی تأثیرگذار بود. هنگامی که جنگ جهانی اول به پایان رسید، آگاهی جمعی انتظار و اعتماد زیادی به آینده داشت. سبکسری در هوا بود، بار مالی کاهش یافت و روحیه در اوج خود بود. تأثیرات این غرور در تمام رسانه‌ها احساس می‌شد - مد و دکوراسیون برجسته‌تر.


2. تفاوت بین هنر دکو و باهاوس
آرت دکو و باهاوس اغلب برای یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند و قابل درک است، زیرا هر دو حاوی عناصر مشابهی هستند. تفاوت اصلی بین این دو در پیام های آنها نهفته است: هنر دکو حول محور خوش بینی و طراحی صنعتی می چرخد، در حالی که باهاوس بیشتر بر طبیعت و عناصر کلاسیک تمرکز می کند.

https://www.sarpoosh.com/design/decorationdesign/bedroom-decoration.html
 

تغییرات رسانه هنر دکو
در حالی که نماد نگاری آرت دکو بیشتر با دکور مرتبط است، تأثیرات آن در رسانه های دیگر نیز دیده می شود. در معماری، سبک آرت دکو به شدت بر عناصر صنعتی متکی است.سبک دکوراسیون موادی مانند بتن، فولاد و گچ فقط در ساخت و ساز استفاده نمی شوند - آنها همچنین به عنوان "عمل اصلی" به نمایش گذاشته می شوند.


چه در دکور، معماری، هنر و یا حتی مد، عناصر آرت دکو جهانی هستند: دکوراسیون منزل نقوش هندسی، تزئینات عجیب و غریب، و شبح های جسورانه. در یک کلام می توان آن را سبک دکوراسیونی آوانگارد خلاصه کرد. این محدودیت‌ها را، هم از نظر هندسی و هم از نظر استعاری، از آنچه در آغاز عصر جاز از نظر زیبایی‌شناختی پذیرفته شده بود، کنار زد. از این گذشته، آرت دکو فقط به رنگ های پر زرق و برق و الگوهای سرگرم کننده نبود. این یک سبک زندگی بود، نمایی زیبا از جهان که به هر مرد و زن این اجازه را می داد که پادشاهان و ملکه های دنیای خود باشند، زندگی را در «اینجا و اکنون» جشن بگیرند – که از دکوراسیون اتاق نشیمن شروع می شود.

دکور آرت دکو
در این بخش، ما فقط به چند نکته و ایده می پردازیم تا شما را در ایجاد فضایی زیبا با الهام از سبک شروع کنید. سبک دکوراسیون

اتاق نشیمن به سبک آرت دکو
اتاق نشیمن آرت دکو پر از "اضافی" است. دیوارکوب های طلایی، فرش های پرز دار، بالش های منگوله دار و میزهای تودرتو (نه یک، نه دو، بلکه سه میز برجسته!). این از انحطاط الهام گرفته شده است، و کسی که وارد می شود باید احساس کند که تحت درمان سلطنتی قرار می گیرد. با یک مبل پر رنگ (اینجا رنگ خاکستری وجود ندارد!) شروع کنید، مانند مبل هایی به رنگ زمردی، آبی سلطنتی، یاقوتی یا مخملی طلایی.

https://www.parsnaz.com/sort-of-clever-techniques-bedroom.html

مبلمان دهه 1920
دهه آهنگ و رقص، لباس و آرایش، مهمانی ها و عاشقانه ها است، بنابراین مبلمان را در خانه احساس کنید. تعداد زیادی صندلی را انتخاب کنید، زیرا یک خانه آرت دکو خانه ای پر از مهمان است! به دنبال اثاثه یا لوازم داخلی مخملی، تزئینات فلزی و اشکال منحصر به فرد مانند مبل های منحنی باشید.

ایده های آرت دکو برای اتاق نشیمن
قطعات کوچکتر در اتاق نشیمن آرت دکو قابل توجه و زیبا خواهند بود، بنابراین وقتی صحبت از لهجه های تزئینی به میان می آید، شامل فلز (طلا، نقره و غیره) می شود. بالش های تزئینی مخملی را روی یک مبل مخملی، روی یک پتو (ترجیحاً مخملی!) برای اندازه گیری خوب بیندازید. برای اینکه اتاق نشیمن شما تا حد ممکن احساس آرت دکو داشته باشد، سبک دکوراسیون مطمئن شوید که میز جلو مبلی  شما حداقل یک عنصر طراحی منحصر به فرد، مانند یک سخت افزار فلزی یا رویه شیشه ای دارد!

اتاق نشیمن مدرن هنر دکو
هنر دکو دوره ای از زمان است که گذشته است. در حالی که فکر کردن، خواندن و آواز خواندن در مورد آن سرگرم کننده است، واقعیت این است که در گذشته است. اکثر مردم با ترکیب قطعاتی از روندهای مدرن، این دوره را برای چشم مدرن مفید می کنند. اگر سبک یک صندلی عاشقانه یا آباژور خاص در دوران افسردگی کامل است، آن را با یک مکمل مدرن، مانند میز انتهایی مینیمالیستی یا پایه لامپ کرومی، متعادل کنید.

ایده های آرت دکو اتاق خواب
از آنجایی که هنر دکو در مورد "بیشتر" است، باید مراقب آن در اتاق خواب باشید - فضایی که برای اهداف خواب آور باید به "کمتر" اختصاص داده شود. بیش از یک یا دو قطعه آرت دکو را به اتاق خواب بیاورید. از آنجایی که اتاق خواب ها یکی از اتاق های کوچکتر خانه هستند، یک یا دو اتاق برای بیان یک بیانیه کافی است. سبک دکوراسیون یک ترفند کلاسیک برای ایجاد حس آرت دکو در اتاق خواب (بدون اینکه در واقع تماما هنر دکو باشد)، بالش پرتابی است: بالش های طرح دار مانند کلید یونانی را انتخاب کنید و برای تضاد دکوراسیون منزل روی یک روتختی خنثی و روی تخته سر قرار دهید. !

ایده های تزئینی آرت دکو بیشتر
جلدهای کتاب، منفجر شده، هنر دیواری عالی می سازد. در هنر دکو، سراغ ادبیات دهه 1920 بروید. (پوسترهای فیلم و آستین‌های آلبوم نیز برای این منظور کار می‌کنند!) یک گرامافون در گوشه‌ای، تزئینی یا واقعی، ظاهری شگفت‌انگیز دارد و کاغذهای روزنامه‌های دهه 1920 یا تیترهای روزنامه‌های قاب‌بندی شده، این سبک را به خانه می‌آورند.

برچسب‌ها: ,
بایگانی
پیوندها
پیوندهای روزانه
آمار بازدید
آنلاین : 1
بازدید امروز : 2
بازدید دیروز : 0
بازدید هفته گذشته : 2
بازدید ماه گذشته : 5
بازدید سال گذشته : 78
کل بازدید : 80